TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Brunszwik zamawia kolejne Tramino
INFOTRAM/SOLARIS - Opublikowano: 21.05.2013 17:20:59 6 komentarzy
Brunszwik zamawia kolejne Tramino

21 maja 2013 roku Solaris podpisał kontrakt z niemieckim Braunschweiger Verkehrs-AG na dostawę kolejnych tramwajów. Niemiecki przewoźnik wykorzystał tym samym opcję, która była zawarta w poprzednim kontrakcie, podpisanym w maju 2012 roku. Przewidywała ona zwiększenie pierwotnego zamówienia o 3 pojazdy.

Pierwszy kontrakt obejmował dostarczenie 15 Solarisów Tramino. Łącznie polski producent wyprodukuje zatem 18 tramwajów. Będą one w 100% niskopodłogowe, zbudowane z czterech członów o łącznej długości 36 metrów. Wagony wyposażone będą w wózki przystosowane do wyjątkowego - wyróżniającego pod tym względem transport szynowy Brunszwiku - rozstawu toru o szerokości 1100 mm. Jest to jedyne miasto z taką szerokością rozstawu toru w Europie. W przestronnym wnętrzu nowego Tramino zaplanowano 201 miejsc dla pasażerów, w tym 77 miejsc siedzących. Szybką wymianę pasażerów zapewni 6 par dwuskrzydłowych drzwi.

Obecnie zamówione tramwaje będą, tak jak poprzednie, wyposażone w superkondensatory, w których magazynowana jest energia. Rozwiązanie to pozwala na optymalizację bilansu energetycznego pojazdu.

 

Dostawa pierwszych 15 Tramino nastąpi pomiędzy majem a grudniem 2014 roku. Kolejne 3 tramwaje zostaną dostarczone do końca maja 2015 roku. Wykorzystanie opcji zawartej w poprzednim kontrakcie jest możliwe również dzięki dofinansowaniu, które przewoźnik uzyskał od Kraju Związkowego Dolna Saksonia.

„Cieszymy się, że nasz klient, Braunschweiger Verkehrs-AG, po raz kolejny obdarza nas zaufaniem. Zamawiając Solaris Tramino otrzymuje on nie tylko technicznie zaawansowany tramwaj, ale również pojazd o atrakcyjnym designie, urozmaicającym krajobraz miasta. Jestem pewna, że pasażerowie w Brunszwiku szybko polubią komfort podróżowania, który oferują nasze tramwaje.”- mówi Solange Olszewska, Prezes Zarządu Solaris Bus &Coach S.A.

Georg Hohmann, Prezes Zarządu Braunschweiger Verkehrs-AG dodaje: „Dzięki zamówieniu dodatkowych tramwajów ponad 85% naszej floty miejskiej będzie w bliskiej przyszłości wyłącznie niskopodłogowa. Stanowi to dla naszych klientów znaczne ułatwienie w czasie podróżowania. Jesteśmy przekonani, że wymiana floty i ciągłe podnoszenie jej jakości, to bardzo dobrze zainwestowane pieniądze.”

Dirk Fischer, Prokurent Braunschweiger Verkehrs-AG uzupełnia: „Ostatnie 12 miesięcy bardzo dobrej współpracy z firmą Solaris wzmocniło nasze przekonanie, że należy skorzystać z zawartej w kontrakcie opcji. Jestem przekonany, że również w przyszłości będziemy pracować tak samo efektywnie, jak teraz, co sprawi, że od połowy 2014 roku Solarisy Tramino pojawią się na ulicach Brunszwiku.”

 

Solaris Tramino został zaprezentowany po raz pierwszy w 2009 roku. W maju zeszłego roku zakończono realizację pierwszego kontraktu obejmującego dostawę 45 niskopodłogowych Tramino do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu. Z kolei w połowie 2013 roku 5 sztuk Tramino zawita do Jeny. Będą to pierwsze polskie tramwaje na rynku niemieckim.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Solaris
Tramino
Brunszwik
 • pplar – 21.05.2013

  To niewątpliwie dobra wiadomość, ciekawe tylko jest to że przewoźnik zwiększył zamówienie na tramwaje, które jeszcze nie istnieja.

 • Doc – 22.05.2013

  Istnieją... sa w trakcie realizacji, a przewoźnik cyklicznie odwiedza Solarisa...widzi na bieżąco co sie dzieje, wrażenie jest dobre i stąd decyzja o zwiększeniu zamówienia.

 • fax – 22.05.2013

  Solaris lepiej realizuje sie w tramwajach niż w autobusach to widać

 • solaris150 – 22.05.2013

  bo na tramwajach jest większa kasa :)

 • Doc – 23.05.2013

  Kasa kasą, ale dużo więcej pracy przy Tramie niz autobusie :)

 • awer – 24.05.2013

  To racja fax

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....