TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

BiT-City na ostatniej prostej
UMWK-P - Opublikowano: 03.07.2015 13:26:01 1 komentarz
BiT-City na ostatniej prostej

Inwestycje związane z realizacją projektów z grupy BiT-City są na ostatniej prostej ? informuje kujawsko-pomorski Urząd Marszałkowski.

W Bydgoszczy trwają zaawansowane prace przy budowie linii tramwajowej do Fordonu. W Toruniu nie zwalniają tempa roboty na dworcu głównym.

BiT-City to realizowane dzięki zabiegom marszałkowskiej administracji największe w regionie przedsięwzięcie komunikacyjne, którego łączna wartość wynosi ponad miliard złotych. Wszystkie projekty uzyskały dofinansowanie unijne ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Ich cel to komunikacyjne zintegrowanie obu stolic województwa.

- Realizując inwestycje z pakietu Bit City wprowadzamy nowoczesne europejskie standardy w naszej regionalnej infrastrukturze komunikacji publicznej. Wielką zaletą tych przedsięwzięć jest ich komplementarność. Poza zakrojonymi na szeroką skalę inwestycjami w infrastrukturę kolejową, objęły one również wiele ważnych zadań z zakresu modernizacji i rozbudowy komunikacji miejskiej ? tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

Na terenie Bydgoszczy trwają zaawansowane prace przy budowie linii tramwajowej do dzielnicy Fordon. Przy okazji modernizacji doczekały się perony na stacji Bydgoszcz Wschód. Będzie można się z nich bezpośrednio dostać na przystanek tramwajowy zlokalizowany na estakadzie nad stacją. Wkrótce rozpocznie się również przebudowa dworców Bielawy i Leśna. Remont obejmować będzie nie tylko przebudowę peronów, ale także parkingów i zatok autobusowych dla komunikacji miejskiej. Stary dworzec Bydgoszcz Leśna zostanie zburzony, a na jego miejscu powstanie nowoczesny i funkcjonalny obiekt. Na terenie miasta w dzielnicy Błonie do końca roku powstanie nowy przystanek kolejowy, który będzie również stanowił ważny węzeł przesiadkowy dla autobusów komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Wszystkie inwestycje na terenie Bydgoszczy zostaną ukończone do końca 2015 roku.

Z możliwościami, które przed publicznym transportem pasażerskim stawia pakiet inwestycyjnym BiT City powiązana jest także budowa nowego dworca kolejowego Bydgoszcz Główna. Koszt realizowanej przez spółkę PKP inwestycji to blisko 200 milionów złotych (środki pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko).

W Toruniu sukcesywnie na tory wyjeżdżają kolejne tramwaje niskopodłogowe, których dostawcą jest bydgoska PESA. Intensywne prace rewitalizacyjne prowadzone są w największym z budynków dworca głównego. Równolegle trwa budowa nowego przejścia podziemnego i parkingów wokół stacji. Wszystkie prace zakończą się pod koniec lata. Nabiera kształtu węzeł przesiadkowy Toruń Miasto. Powstaje kładka dla pieszych oraz parking przed dworcem kolejowym. Tutaj również prace zakończą się w tym roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kujawsko-pomorskie
BiT City
Toruń
Bydgoszcz
  • hmmm – 05.07.2015

    Ostatnio jechałem z Torunia do Bydgoszczy. Wspaniałe działa bit city. Podjechała 40 letnia en57 ze sprężarka tykutyku. Zamiast rozkładowe ponad godziny przejechali w 50 minut. Ale biorąc pod uwagę 15 minutowe spóźnienie wyszło na zero . Czy to nie sukces naszego wspaniałego rządu?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....