TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Austriacko-niemiecki zakup TramTrain-ów
NIEMCY, AUSTRIA, TRAMTRAIN InfoTram.pl Aleksandra Fedorska - Opublikowano: 04.03.2020 08:45:06
Austriacko-niemiecki zakup TramTrain-ów

Austriackie przedsiębiorstwa przewozowe z kraju związkowego Oberösterreich, graniczącego z niemiecką Bawarią, zdecydowały się na wydanie 90 mln euro na zakup nowoczesnych tramwajów typu TramTrain.

W regionie Oberösterreich od lat szczególną bolączką jest stan techniczny tramwajów w mieście stołecznym Linz i kolei regionalnej Lokalbahn Lambach Vorchdorf-Eggenberg. Część taboru była zakupiona jeszcze krótko po wojnie i nie nadaje się obecnie do dalszej eksploatacji. Aby spełnić zapotrzebowanie miast takich jak Linz oraz rejonów bardziej peryferyjnych rząd tego kraju związkowego postanowił zamówić TramTrain-y, które poruszają się zarówno na szynach tramwajowych, jak i na kolejowych.

To idealne zaspokojenie naszych potrzeb, tym bardziej że TramTrainy mogą być przystosowane do różnych systemów mocy, co ułatwia ich integrację z siecią innych przewoźników i z graniczącymi z nami regionami. Możemy w ten sposób stworzyć nowe trasy, jak np. Linz–Gallneulirchen – powiedział Günther Steinkellner, landowy minister ds. infrastruktury.

Zakup nowego i technologicznie zaawansowanego taboru jest dla Oberösterreich o prawie 1/5 tańszy od regularnej ceny (5,7-5,9 mln euro za pojazd) i wynosi 4,5 mln euro. Uzyskanie korzystniejszych warunków stało się możliwe dzięki transgranicznej współpracy z niemieckimi przewoźnikami, którzy w 2019 roku połączyli swe siły, tworząc wspólny projekt "VDV TramTrain“. Firmy Albtal-Verkehrsgesellschaft (AVG), Verkehrsbetriebe Karlsruhe (VBK), Erms-Neckar-Bahn AG (ENAG), Saarbahn Netz GmbH i Verkehrsverbund Mittelsachsen (VMS) podpisały umowę w celu wspólnych zakupów TramTrainów.

Pociągi tramwajowe są bardzo drogie w porównaniu do innych pojazdów szynowych. Wymagają wbudowanej podwójnej technologii, tak by służyć jako tramwaje w obrębie miasta i jako pociągi poza nim. Wiąże się to z długą i kompleksową procedurą wydawania zezwoleń. Jesteśmy jednak przekonani o słuszności tego modelu, który oferuje połączenia z regionami bezpośrednio z centrum miasta. Cieszę się, że udało nam się pozyskać te dwusystemowe tramwaje po konkurencyjnej cenie – mówi przedstawiciel jednego z członków projektu.

Wspólny niemiecko-austriacki przetarg będzie obejmował łącznie 350 tramwajów dwusystemowych i ma ruszyć już w marcu. Steinkellner uważa , że liczba ta może zwiększyć się nawet nawet do 450. Polityk oczekuje rozstrzygnięcia przetargu do końca 2021 roku.

Werner Pöchinger z austriackiej gazety Kronen Zeitung zwraca uwagę nie tylko na korzyści cenowe przy zakupie TramTrainow, lecz także na lepsze warunki serwisowania pojazdów. Wspólny przetarg obejmuje także koszty konserwacji. Pöchinger spodziewa się oszczędności do 80 000 euro rocznie dla każdego z 34 pojazdów, które trafią do Austrii. Pierwsze 20 TramTrainów ma zostać dostarczone do 2025 roku, a kolejne 14 do 2030 roku.

Właścicielem taboru będzie zarząd Oberösterreich, a pojazdy będą następnie wynajmowane regionalnym zakładom przewoźniczym na terenie tego landu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....