TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Alstom zbuduje metro w Wenezueli
InfoTram - Opublikowano: 27.10.2011 17:47:18
Alstom zbuduje metro w Wenezueli

„Consorcio Linea 2”udzieliła konsorcjum „Grupo de Empresas”, którego liderem jest Alstom, zamówienia, o wartości 530 mln euro, na budowę drugiej linii metra w Los Teques w Wenezueli. Linia o długości 12 km, na której powstanie 6 stacji, będzie oddana do użytku w październiku 2015 roku.

Akcje Alstomu w konsorcjum są warte około 325 mln euro. Firma, którego udziały wynoszą ponad 60%, wraz z Colas Rail (23%) udziałów i Thales (17% udziałów), podejmie się globalnej koordynacji projektu, łącznie z nadzorem inżynieryjnym oraz integracją i uruchomieniem systemów elektromechanicznych. Ponadto, firma dostarczy 22 sześciowagonowych pociągów metra z rodziny Metropolis. Bedzie również odpowiedzialny za elektryfikację linii, budowę podstacji trakcyjnych oraz części urządzeń sygnalizacyjnych.

Metro w Los Teques ma stanowić ważny miejski i podmiejski element transportu publicznego w mieście. Na sieć składać się mają 3 linie. System został zaprojektowany tak, aby połączyć centrum aglomeracji z pozostałymi dzielnicami, łącząc jednocześnie końcowe stacje każdej z linii. Należy nadmienić, że w październiku 2005 roku została podpisana umowa z Alstomem na dostawę elektromechanicznego systemu dla linii 1, której długość wynosi obecnie 9,5 km. Miało to miejsce podczas spotkania dwustronnego pomiędzy Francją i Wenezuelą w Paryżu. Linia ta została otwarta przed ostatnimi wyborami prezydenckimi w listopadzie 2006 roku. Linia 1 obecnie przewozi ponad 42.000 pasażerów dziennie. Rząd planuje budowę trzeciej linii o długości 18,5 km, na której zlokalizowanych zostanie 5 stacji.

Dzięki podpisaniu umowy na wykonanie drugiej linii w Los Teques Alstom umocnił swoją pozycję w Wenezueli, gdzie firma już odnawiała i rozbudowywała metro w Caracas. Firma wygrała też ostatnio trzy inne umowy w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach: na dostawę sprzętu dla pierwszej linii metra w Panamie, na wykonanie linii nr 2 w Santo Domingo (Dominikana) oraz dostawę składów Metropolis w Limie (Peru).

Metro w Los Teques

Linia

Relacja

1

Las Adjuntas –Miranda –Los Cerritos (w budowie)      

2

Los Cerritos - San Antonio (cały odcinek w budowie)

3

San Antonio - La Rinconada (odcinek planowany)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Alstom
Wenezuela
metro
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....