TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Alstom prezentuje metro dla Rijadu, powstanie w Chorzowie
InfoTram - Opublikowano: 10.06.2016 12:08:01 1 komentarz
Alstom prezentuje metro dla Rijadu, powstanie w Chorzowie

Władze Urzędu Rozwoju Miasta Ar-Rijad (ADA) poinformowały, że zakończone zostały prace nad wykopaniem tunelu linii nr 5 (zielonej linii), jednej z trzech linii metra budowanej przez konsorcjum FAST , które jest jednym z trzech międzykrajowych konsorcjów, którym zlecono realizację projektu obejmującego sześć linii metra w Rijadzie.

Informację tę ogłoszono 8 czerwca 2016 r. w trakcie ceremonii w obecności gubernatora Rijadu, Jego Królewskiej Wysokości Księcia Faisala bin Bandara bin Abdulaziza Al Sauda, Ministra Transportu Jego Ekscelencji Suleimana Al Hamdana, a także innych dygnitarzy z różnych ministerstw oraz VIPów.

Konsorcjum FAST zlecono budowę linii żółtej, zielonej i fioletowej ? 33 km wiaduktów, 22 km tunelów podziemnych i 9-km odcinek biegnący pod nachyleniem. Zielona linia została poprowadzona pod ziemią tunelem wydrążonym wzdłuż drogi króla Abdulaziza, jednej z głównych arterii miasta Rijad. Długość linii wynosi 13 km. Znajduje się na niej 11 głębokich stacji podziemnych oraz 2 stacje przesiadkowe na linię czerwoną i niebieską.

Do drążenia tunelów pod Rijadem w ramach projektu metra wykorzystywanych jest siedem maszyn drążących (TBM). Dzisiaj druga maszyna TBM zakończyła wykopy w mieście.

Poza ogłoszeniem zakończenia prac nad wykopaniem tunelu odsłonięto również pełnowymiarową makietę pociągu Rijad Metropolis produkowanego przez grupę Alstom. To zdarzenie wiążę się również z rozpoczęciem robót torowych przez grupę Alstom. Jest to istotny kamień milowy projektu. Prace rozpoczną się na nachylonym odcinku żółtej linii. Zostaną tam położone pierwsze tory w całym projekcie metra w Rijadzie.

W 2013. r grupa Alstom i jej konsorcjum FAST otrzymała zamówienie na wykonanie trzech linii metra o łącznej długości około 64 km. Alstom buduje w pełni zintegrowany system metra obejmujący: 69 pociągów Metropolis, sygnalizację Urbalis, system odzyskiwania energii Hesop oraz tory.

Składy pociągów Metropolis dla projektu metra w Rijadzie składają się z dwóch wagonów, a ich długość wynosi 36 metry. W każdym pociągu znajdują się trzy klasy: pierwsza klasa oraz klasy dla rodzin i dla pojedynczych osób. Pociągi nie wymagają obecności maszynistów, a ich wszystkie osie są napędowe, dzięki czemu mogą pokonywać odcinki o nachyleniu do 6%.

Pociągi zapewnią pasażerom wysoki poziom komfortu ? ergonomiczne siedzenia, oświetlenie LED, klimatyzację i zaawansowane systemy informacji pasażerskiej.

Oprócz pociągów Metropolis Alstom dostarczy również Urbalis ? rozwiązanie w zakresie sygnalizacji CBTC opracowane przez grupę, a także zasilanie i produkowany przez spółkę system odzyskiwania energii Hesop. Wszystkie podsystemy zostały zoptymalizowane razem, tak żeby obniżyć zużycie energii.

Wagony metra dla Rijadu powstaną w Chorzowie. Zakład będzie odpowiedzialny za produkcję wszystkich 69 składów metra Metropolis. Pierwsze trzy składy Metropolis zostaną dostarczone dla ADA w 2017 roku. Zakład w Chorzowie, zatrudniający około 1000 pracowników, jest jednym z największych zakładów produkujących pociągi Alstom na świecie. Odbywa się tutaj każdy etap produkcji, w tym końcowe testy statyczne i dynamiczne.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
metro
Rijad
Alstom
  • pytek – 19.06.2016

    A co z osobnymi wagonami dla kobiet. Co z wagonem-meczetem ? Extra wagon na obuwie ?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....