TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Alstom prezentuje metro dla Rijadu, powstanie w Chorzowie
InfoTram - Opublikowano: 10.06.2016 12:08:01 1 komentarz
Alstom prezentuje metro dla Rijadu, powstanie w Chorzowie

Władze Urzędu Rozwoju Miasta Ar-Rijad (ADA) poinformowały, że zakończone zostały prace nad wykopaniem tunelu linii nr 5 (zielonej linii), jednej z trzech linii metra budowanej przez konsorcjum FAST , które jest jednym z trzech międzykrajowych konsorcjów, którym zlecono realizację projektu obejmującego sześć linii metra w Rijadzie.

Informację tę ogłoszono 8 czerwca 2016 r. w trakcie ceremonii w obecności gubernatora Rijadu, Jego Królewskiej Wysokości Księcia Faisala bin Bandara bin Abdulaziza Al Sauda, Ministra Transportu Jego Ekscelencji Suleimana Al Hamdana, a także innych dygnitarzy z różnych ministerstw oraz VIPów.

Konsorcjum FAST zlecono budowę linii żółtej, zielonej i fioletowej ? 33 km wiaduktów, 22 km tunelów podziemnych i 9-km odcinek biegnący pod nachyleniem. Zielona linia została poprowadzona pod ziemią tunelem wydrążonym wzdłuż drogi króla Abdulaziza, jednej z głównych arterii miasta Rijad. Długość linii wynosi 13 km. Znajduje się na niej 11 głębokich stacji podziemnych oraz 2 stacje przesiadkowe na linię czerwoną i niebieską.

Do drążenia tunelów pod Rijadem w ramach projektu metra wykorzystywanych jest siedem maszyn drążących (TBM). Dzisiaj druga maszyna TBM zakończyła wykopy w mieście.

Poza ogłoszeniem zakończenia prac nad wykopaniem tunelu odsłonięto również pełnowymiarową makietę pociągu Rijad Metropolis produkowanego przez grupę Alstom. To zdarzenie wiążę się również z rozpoczęciem robót torowych przez grupę Alstom. Jest to istotny kamień milowy projektu. Prace rozpoczną się na nachylonym odcinku żółtej linii. Zostaną tam położone pierwsze tory w całym projekcie metra w Rijadzie.

W 2013. r grupa Alstom i jej konsorcjum FAST otrzymała zamówienie na wykonanie trzech linii metra o łącznej długości około 64 km. Alstom buduje w pełni zintegrowany system metra obejmujący: 69 pociągów Metropolis, sygnalizację Urbalis, system odzyskiwania energii Hesop oraz tory.

Składy pociągów Metropolis dla projektu metra w Rijadzie składają się z dwóch wagonów, a ich długość wynosi 36 metry. W każdym pociągu znajdują się trzy klasy: pierwsza klasa oraz klasy dla rodzin i dla pojedynczych osób. Pociągi nie wymagają obecności maszynistów, a ich wszystkie osie są napędowe, dzięki czemu mogą pokonywać odcinki o nachyleniu do 6%.

Pociągi zapewnią pasażerom wysoki poziom komfortu ? ergonomiczne siedzenia, oświetlenie LED, klimatyzację i zaawansowane systemy informacji pasażerskiej.

Oprócz pociągów Metropolis Alstom dostarczy również Urbalis ? rozwiązanie w zakresie sygnalizacji CBTC opracowane przez grupę, a także zasilanie i produkowany przez spółkę system odzyskiwania energii Hesop. Wszystkie podsystemy zostały zoptymalizowane razem, tak żeby obniżyć zużycie energii.

Wagony metra dla Rijadu powstaną w Chorzowie. Zakład będzie odpowiedzialny za produkcję wszystkich 69 składów metra Metropolis. Pierwsze trzy składy Metropolis zostaną dostarczone dla ADA w 2017 roku. Zakład w Chorzowie, zatrudniający około 1000 pracowników, jest jednym z największych zakładów produkujących pociągi Alstom na świecie. Odbywa się tutaj każdy etap produkcji, w tym końcowe testy statyczne i dynamiczne.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
metro
Rijad
Alstom
  • pytek – 19.06.2016

    A co z osobnymi wagonami dla kobiet. Co z wagonem-meczetem ? Extra wagon na obuwie ?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....