TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

74 wagonów metra typu MOVIA dla New Delhi
BOMBARDIER - Opublikowano: 06.07.2010 13:00:47
74 wagonów metra typu MOVIA dla New Delhi

Bombardier Transportation pozyskał od Delhi Metro Rail Corporation Ltd (DMRC) zamówienie na dostawę 74 wagonów metra typu BOMBARDIER MOVIA. Kontrakt opiewa na ok. 83 mln EUR (101 mln USD) i obejmuje opcję zakupu kolejnych 40 pojazdów. Wagony dostarczone zostaną po zrealizowaniu poprzednich zamówień –ostatnie z nich powinny trafić do DMRC pod koniec 2011 r. Po realizacji zamówienia spółka DMRC będzie dysponować flotą złożoną z 498 wagonów metra typu MOVIA.

Najnowszy sukces to kolejny krok w rozwoju działalności firmy Bombardier w Indiach w zakresie produkcji pojazdów szynowych, wpisujący się w sprawnie realizowany plan rozwoju firmy. Swój pierwszy kontrakt z DMRC firma podpisała w lipcu 2007 roku. W listopadzie 2008 r. otwarty został zakład produkcyjny w Savli w stanie Gujarat, a w czerwcu 2009 r. z linii produkcyjnej zszedł pierwszy wyprodukowany na miejscu wagon metra. Obecnie na sieci metra w Delhi z powodzeniem eksploatowanych jest ponad 160 wagonów MOVIA.

–Pozyskanie nowego zamówienia od Delhi Metro bardzo nas cieszy – powiedział Stéphane Rambaud-Measson, Prezes Dywizji Pojazdów Pasażerskich Bombardier Transportation. –Podkreśla ono również naszą obecności w Indiach, która z każdym dniem staje się coraz bardziej widoczna.

Nowo utworzony zakład przemysłowy w Savli, w którym produkowane są wagony metra typu MOVIA dla DMRC, jest ważnym osiągnięciem pod każdym względem. Fabrykę wybudowano w rekordowym czasie 18 miesięcy, wykorzystując przy tym olbrzymie doświadczenie współpracujących ze sobą zespołów firmy Bombardier z Indii i innych krajów. Nowy zakład, potwierdzający istnienie szerokiej bazy umiejętności w Indiach, pobudził lokalną gospodarkę, tworząc 750 nowych miejsc pracy i przyczynił się pośrednio do powstania kolejnych 2000 poprzez sieć lokalnych dostawców.

–Aby sprostać rosnącym wymaganiom infrastrukturalnym kraju, przemysł kolejowy w Indiach rozwija się w olbrzymim tempie –powiedział Rajeev Jyoti, Prezes i Dyrektor Generalny Bombardier Transportation w Indiach. –Ponieważ przewidzieliśmy ten rozwój, jesteśmy w pełni gotowi do zaspokajania potrzeb branży, oferując nasze produkty, technologie i międzynarodowe doświadczenie. Fakt, że Vadodara jest jedynym miastem na świecie, przystosowanym do dostarczenia wszystkich kluczowych elementów elektrycznych i mechanicznych niezbędnych do wyprodukowania pojazdu szynowego, najlepiej świadczy o lokalnym potencjale i zaangażowaniu firmy Bombardier.
Nowoczesne pojazdy typu MOVIA, przystosowane do przewozu dużej liczby pasażerów, obsługiwać będą linie rozbudowanego w ramach fazy II metra w New Delhi, przewożąc codziennie imponującą liczbę 4 milionów osób. Nowe składy to nie tylko oszczędność czasu dla pasażerów, ale także rozładowanie ruchu ulicznego oraz zmniejszenie ilości obecnych w mieście zanieczyszczeń. Faza II obejmuje wydłużenie głównych istniejących linii do 125 kilometrów w kierunkach wschód-zachód i północ-południe. Z nowo powstałych korytarzy korzystać będzie 16 milionów ludzi mieszkających w mieście.

Wagony metra produkcji Bombardiera

Bombardier jest największym dostawcą wagonów metra na świecie. Sukces pojazdów typu MOVIA potwierdzają operatorzy na całym świecie, którzy złożyli dotychczas zamówienia na ponad 3800 wagonów. Wagony Bombardiera przewożą co roku ponad 7 miliardów pasażerów metra w takich miastach jak Nowy Jork, Montreal, Toronto, Paryż, Londyn, Berlin, Bukareszt, Sztokholm, Szanghaj, Shenzhen, Kanton, New Delhi i wiele innych.
Oferowane przez Bombardiera pociągi metra typu MOVIA wyposażone są w najbardziej zaawansowane na świecie technologie, takie jak wykonane ze stali nierdzewnej nadwozia i niezawodny układ napędu i sterowania BOMBARDIER MITRAC, wykorzystujący technologię IP. Wagony MOVIA produkowane są w oparciu o wspólną platformę, zapewniającą wysoki poziom niezawodności i bezpieczeństwa oraz łatwość serwisowania przy jednoczesnym niskim koszcie cyklu życia produktu. Oryginalność, stylowość i optymalna cena sprawiają, że wagony metra typu MOVIA nie mają sobie równych pod względem jakości i funkcjonalności.
Informacja o Bombardier Transportation w Indiach

Bombardier Transportation obecny jest na indyjskim rynku od ponad 35 lat. Spółka dostarczyła Kolejom Indyjskim zaawansowane technicznie rozwiązania dla kolei m.in. stosowane w składach pasażerskich i towarowych elektryczne lokomotywy WAP5 i WAG9 oraz System Zarządzania Ruchem Kolejowym dla Bombaju. System ten kontroluje ruch na liczących łącznie 60 km odcinkach skoncentrowanych wokół Bombaju, charakteryzujących się jedną z największych przepustowości na świecie, po których codziennie przejeżdża punktualnie i bezkolizyjnie 1000 pociągów obsługiwanych przez spółkę Western Railways. W ostatnim czasie Bombardier zdobył kontrakt na dostawę drugiego Systemu Zarządzania Ruchem dla spółki kolejowej Central Railway w Bombaju, który będzie obsługiwać ponad 1400 pociągów dziennie.
Bombardier Transportation umacnia swoją pozycję w Indiach. W mieście Savli, położonym w stanie Gujarat, znajduje się nowa fabryka pojazdów szynowych, zakład produkujący układy napędowe oraz centrum badawczo-rozwojowe opracowujące programy komputerowe sterujące urządzeniami sygnalizacyjnymi i trakcyjnymi, które stosowane są zarówno w Indiach jak i w innych projektach firmy Bombardier Transportation realizowanych na całym świecie. Zakład produkujący układy napędowe posiada certyfikaty ISO 9001, ISO 14001 oraz OHSAS 18001. W mieście Hyderabad położonym w stanie Andhra Pradesh zlokalizowane jest należące do firmy Infotech Enterprises jedno z najważniejszych centrów inżynieryjnych, które już dziś oferuje swoje rozwiązania spółce Bombardier Transportation stosującej je w swoich kluczowych światowych projektach.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Bombardier
metro
Delhi

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....