TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

600 tys. zł będą kosztowały podwyżki dla motorniczych w Elblągu
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 03.10.2017 08:51:43 1 komentarz
600 tys. zł będą kosztowały podwyżki dla motorniczych w Elblągu

Podwyżkę o 100 zł miesięcznie w tym roku zyskają motorniczowie Tramwajów Elbląskich, a w przyszłym roku 200 zł miesięcznie - uzgodnili związkowcy i władze Elbląga. Podwyżki będą kosztowały budżet miasta 600 tys. zł - poinformował w poniedziałek PAP urząd miasta w Elblągu.

Spór dotyczył wynagrodzeń motorniczych w spółce komunalnej Tramwaje Elbląskie. "Pierwotnie żądania dotyczyły podwyżki o 2 złote za godzinę pracy w dni powszednie, a za godzinę pracy w niedziele i święta kolejno 10 i 15 zł" - powiedział PAP przewodniczący Okręgu Północnego Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej w Elblągu Roman Kluczyk.

"Praca motorniczego jest odpowiedzialna, pracujemy w dni powszednie oraz święta, tych ostatnich nie spędzamy z rodziną" - powiedział. Dodał, że wielu młodych ludzi odchodzi z pracy, ponieważ - ich zdaniem - płaca nie rekompensuje wkładu pracy.

Władze miasta na żądania związkowców nie przystały. Spór zaostrzył się, gdy związkowcy zagrozili, że tramwaje nie wyjadą na tory w poniedziałek. Miasto przygotowało już autobusową komunikację zastępczą. Obie strony podpisały jednak porozumienie płacowe.

Zgodnie z nim, wszyscy pracownicy Tramwajów Elbląskich otrzymają podwyżkę 50 groszy za godzinę pracy od 1 lipca 2017 r. oraz kolejne 50 groszy od 1 stycznia 2018 r. Dodatkowo otrzymają jeszcze w styczniu 2018 r. wyrównanie do 1 zł za okres od lipca do grudnia 2016 r.

"Poszliśmy na kompromis przyjmując propozycję prezydenta w sprawie podwyżek" - powiedział PAP Kluczyk.

Dodał, że w porozumieniu zawarto zapis, iż do 31 października każdy pracownik otrzyma wyrównanie z tytułu podwyżki o 50 groszy za godzinę za okres od lipca do września, a do 31 stycznia zostanie wypłacone wyrównanie do złotówki za godzinę za okres od lipca do grudnia.

"Zawieszamy strajk, ale nie zawieszamy sporu zbiorowego. Nadal będziemy walczyć o resztę postulatów" - wyjaśnił Kluczyk.

Jak podała PAP w poniedziałek rzeczniczka prezydenta Elbląga Joanna Urbaniak, pracownicy Tramwajów Elbląskich już w 2016 roku uzyskali 7-proc. podwyżkę. "Była to najwyższa podwyżka, jaką otrzymali pracownicy w elbląskich spółkach miejskich" - dodała.

Podkreśliła, że koszt wynegocjowanej podwyżki dla budżetu miasta w tym roku wyniesie ok. 200 tys. zł, natomiast w roku przyszłym - ok. 400 tys. zł.

Przeciętne wynagrodzenie w spółce Tramwaje Elbląskie w 2016 roku wynosiło 3 tys. 645 zł brutto, a średnia praca brutto motorniczych z nagrodami i odprawami za 6 miesięcy 2017 r. to 3 tys. 528 zł. W spółce pracuje 60 motorniczych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Elbląg
Tramwaje Elbląskie
motorniczy
  • asd – 03.10.2017

    razem 300 złotych brutto czyli jakieś 150 na rękę. Szału nie ma... A jest tutaj ktoś kto wie ile przeciętnie zarabiali maszyniści dotychczas?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....