TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

60 Bombardierów Flexity dla Bazylei
INFOTRAM/BOMBARDIER - Opublikowano: 09.02.2012 14:44:40 5 komentarzy
60 Bombardierów Flexity dla Bazylei

Bombardier Transportation podpisał kontrakt na dostawę do 60 tramwajów BOMBARDIER FLEXITY z BVB Bazylea. Jest to największe zamówienie złożone przez przewoźnika w jego 116-letniej historii. Kontrakt opiewa na około 222 milionów franków szwajcarskich (184 mln euro, 241 milionów dolarów amerykańskich). Tramwaje FLEXITY dla BVB zostaną specjalnie dostosowane do spełnienia wymogów miasta i zaprojektowane tak, aby odzwierciedlić różnorodność kulturową Bazylei.

Umowa zakłada kilka terminów dostawach. Pierwsza obejmuje specyfikację pojazdu oraz dwa tramwaje FLEXITY. Nowe tramwaje będą wprowadzone do ruchu w czasie otwarcia przedłużenia linii tramwajowej numer osiem do Weil am Rhein, w 2013 roku. Od 2014 r. dwa nowe tramwaje FLEXITY zostaną dostarczone do Bazylei każdego miesiąca.

Jürg Baumgartner, dyrektor zarządzający BVB powiedział: \'Jestem przekonany, że kontrakt z Bombardierem zapewni Bazylei wprowadzenie możliwie najlepszych tramwajów do miejskiej sieci. Wierzę, że ten region zasługuje na flotę tramwajową, która odzwierciedla nasz współczesny miejski styl życia. Jestem dumny z bycia świadkiem podpisania tego kontraktu, stanowiącego kamień milowy w rozwoju sieci tramwajowej w Bazylei \' –dodał.  

\'Te nowe tramwaje wprowadzą Bazyleę do Ligi Mistrzów transportu publicznego\' - dodaje Stephane Wettstein, dyrektor zarządzający Bombardier w Szwajcarii. \'Jesteśmy szczególnie zadowoleni z możliwości kształtowania transportu publicznego w Bazylei wraz z BVB w nadchodzących dziesięcioleciach \' –dodaje.

Tramwaje w Bazylei, znane lokalnie jako \'Drammli\', są ważnym elementem transportu publicznego, lubianym przez mieszkańców. Dlatego było to szczególnie ważne, aby w pełni dostosować nowe tramwaje Basel FLEXITY Design do wymagań klienta. W sumie 900 pracowników Bombardiera jest głęboko zaangażowanych w przygotowywanie tego projektu.

\'To bardzo ważne zamówienie dla Bombardiera - powiedział Germar Wacker, prezes Bombardier ransportation. FLEXITY dla Bazylei stanowią kontynuację udanej rodziny tramwajowej kanadyjskiego producenta, która jest już obecna w miastach w całej Europie, w tym: Augsburgu, Berlinie, Brukseli, Genewie, Innsbrucku, Krefeld, Linzu i Marsylii. Pojazdy spełniają ambitne wymagania sieci tramwajowej w Bazylei i zapewnią pasażerom komfortowe warunki podróży oferującym panoramiczne widoki zabytków Bazylei.

Wagony tramwajowe dla Bazylei są dostępne w dwóch opcjach długościowych –pięciomodułowe pojazdy będą miały 31,8 m i pojemność 183 pasażerów, siedmioczęściowe zaś 43,2 m i będą mogły przewieźć 254 osób. Tramwaje mają 2,3 m szerokości. Docelowo Bombardier ma dostarczyć 43 dłuższe i 17 krótszych wagonów, które będą stopniowo zastępować 101 tramwajów obecnie eksploatowanych w Bazylei.

Wygodny tramwaj FLEXITY, charakteryzujący się zoptymalizowanymi miejscami do siedzenia, lekkim oraz przyjaznym wzornictwem wnętrza wyznacza nowe standardy w zakresie transportu miejskiego. Pojazdy są rzecz jasna niskopodłogowe, zapewniające cichą i bez wstrząsową jazdę, a także spełniają wszystkie standardy bezpieczeństwa. Są także ekonomiczne –mogą podczas hamowania odzyskać nawet 30% energii elektrycznej.

Na koniec warto zauważyć, że już dziewiętnaście miast na całym świecie zdecydowało się zakupić około tysiąca niskopodłogowych tramwajów FLEXITY. Nowe tramwaje będą produkowane w Bautzen (Niemcy) i w Wiedniu (Austria).

Dołącz do nas na Facebooku.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Bombardier
Bazylea
 • funt – 10.02.2012

  Bautzen=Budziszyn

 • Dziama – 10.02.2012

  będą to tramwaje bez wózków skrętnych czyli takie jak Pesa Swing lub Solaris Tramino

 • jatal – 10.02.2012

  I z nimi zapewne wystartowały w tym przetargu.

 • Jaruzel – 12.02.2012

  I znowu jakieś patałachy kupiły wieloprzegubowce... Głupota nie tylko w Polsce robi postępy. A wartość tego kontraktu to, w przeliczeniu, 0,78 mld ZŁ! 13 mlj.za wagon! Dwa razy drożej, niż za niektóre polskie tramwaje... W krajach zbyt bogatych to im się w głowach przewraca! Za mniejsze pieniądze mogliby kupić o wiele lepsza Skodę 15T. Mamy więc przykład, jak tramwajarstwem zarządzać nie należy - tak się nie ulepszy świata!

 • KW – 12.02.2012

  @Jaruzel Przetłmacz sobie z angielskiego na polski taki tekst: "The new trams will be manufactured in Bautzen, Germany and in Vienna, Austria." I następnym razem zanim wybierzesz się na wycieczkę personalną zastanów się kilka razy. A potem przeczytaj tego newsa http://infotram.pl/text.php?from=tag&id=16867 i zastanów się kolejny raz czy napisać komentarz.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....