TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

60 Bombardierów Flexity dla Bazylei
INFOTRAM/BOMBARDIER - Opublikowano: 09.02.2012 14:44:40 5 komentarzy
60 Bombardierów Flexity dla Bazylei

Bombardier Transportation podpisał kontrakt na dostawę do 60 tramwajów BOMBARDIER FLEXITY z BVB Bazylea. Jest to największe zamówienie złożone przez przewoźnika w jego 116-letniej historii. Kontrakt opiewa na około 222 milionów franków szwajcarskich (184 mln euro, 241 milionów dolarów amerykańskich). Tramwaje FLEXITY dla BVB zostaną specjalnie dostosowane do spełnienia wymogów miasta i zaprojektowane tak, aby odzwierciedlić różnorodność kulturową Bazylei.

Umowa zakłada kilka terminów dostawach. Pierwsza obejmuje specyfikację pojazdu oraz dwa tramwaje FLEXITY. Nowe tramwaje będą wprowadzone do ruchu w czasie otwarcia przedłużenia linii tramwajowej numer osiem do Weil am Rhein, w 2013 roku. Od 2014 r. dwa nowe tramwaje FLEXITY zostaną dostarczone do Bazylei każdego miesiąca.

Jürg Baumgartner, dyrektor zarządzający BVB powiedział: \'Jestem przekonany, że kontrakt z Bombardierem zapewni Bazylei wprowadzenie możliwie najlepszych tramwajów do miejskiej sieci. Wierzę, że ten region zasługuje na flotę tramwajową, która odzwierciedla nasz współczesny miejski styl życia. Jestem dumny z bycia świadkiem podpisania tego kontraktu, stanowiącego kamień milowy w rozwoju sieci tramwajowej w Bazylei \' –dodał.  

\'Te nowe tramwaje wprowadzą Bazyleę do Ligi Mistrzów transportu publicznego\' - dodaje Stephane Wettstein, dyrektor zarządzający Bombardier w Szwajcarii. \'Jesteśmy szczególnie zadowoleni z możliwości kształtowania transportu publicznego w Bazylei wraz z BVB w nadchodzących dziesięcioleciach \' –dodaje.

Tramwaje w Bazylei, znane lokalnie jako \'Drammli\', są ważnym elementem transportu publicznego, lubianym przez mieszkańców. Dlatego było to szczególnie ważne, aby w pełni dostosować nowe tramwaje Basel FLEXITY Design do wymagań klienta. W sumie 900 pracowników Bombardiera jest głęboko zaangażowanych w przygotowywanie tego projektu.

\'To bardzo ważne zamówienie dla Bombardiera - powiedział Germar Wacker, prezes Bombardier ransportation. FLEXITY dla Bazylei stanowią kontynuację udanej rodziny tramwajowej kanadyjskiego producenta, która jest już obecna w miastach w całej Europie, w tym: Augsburgu, Berlinie, Brukseli, Genewie, Innsbrucku, Krefeld, Linzu i Marsylii. Pojazdy spełniają ambitne wymagania sieci tramwajowej w Bazylei i zapewnią pasażerom komfortowe warunki podróży oferującym panoramiczne widoki zabytków Bazylei.

Wagony tramwajowe dla Bazylei są dostępne w dwóch opcjach długościowych –pięciomodułowe pojazdy będą miały 31,8 m i pojemność 183 pasażerów, siedmioczęściowe zaś 43,2 m i będą mogły przewieźć 254 osób. Tramwaje mają 2,3 m szerokości. Docelowo Bombardier ma dostarczyć 43 dłuższe i 17 krótszych wagonów, które będą stopniowo zastępować 101 tramwajów obecnie eksploatowanych w Bazylei.

Wygodny tramwaj FLEXITY, charakteryzujący się zoptymalizowanymi miejscami do siedzenia, lekkim oraz przyjaznym wzornictwem wnętrza wyznacza nowe standardy w zakresie transportu miejskiego. Pojazdy są rzecz jasna niskopodłogowe, zapewniające cichą i bez wstrząsową jazdę, a także spełniają wszystkie standardy bezpieczeństwa. Są także ekonomiczne –mogą podczas hamowania odzyskać nawet 30% energii elektrycznej.

Na koniec warto zauważyć, że już dziewiętnaście miast na całym świecie zdecydowało się zakupić około tysiąca niskopodłogowych tramwajów FLEXITY. Nowe tramwaje będą produkowane w Bautzen (Niemcy) i w Wiedniu (Austria).

Dołącz do nas na Facebooku.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Bombardier
Bazylea
 • funt – 10.02.2012

  Bautzen=Budziszyn

 • Dziama – 10.02.2012

  będą to tramwaje bez wózków skrętnych czyli takie jak Pesa Swing lub Solaris Tramino

 • jatal – 10.02.2012

  I z nimi zapewne wystartowały w tym przetargu.

 • Jaruzel – 12.02.2012

  I znowu jakieś patałachy kupiły wieloprzegubowce... Głupota nie tylko w Polsce robi postępy. A wartość tego kontraktu to, w przeliczeniu, 0,78 mld ZŁ! 13 mlj.za wagon! Dwa razy drożej, niż za niektóre polskie tramwaje... W krajach zbyt bogatych to im się w głowach przewraca! Za mniejsze pieniądze mogliby kupić o wiele lepsza Skodę 15T. Mamy więc przykład, jak tramwajarstwem zarządzać nie należy - tak się nie ulepszy świata!

 • KW – 12.02.2012

  @Jaruzel Przetłmacz sobie z angielskiego na polski taki tekst: "The new trams will be manufactured in Bautzen, Germany and in Vienna, Austria." I następnym razem zanim wybierzesz się na wycieczkę personalną zastanów się kilka razy. A potem przeczytaj tego newsa http://infotram.pl/text.php?from=tag&id=16867 i zastanów się kolejny raz czy napisać komentarz.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....