TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

24 parkingi P+R we Wrocławiu
WROCLAW.PL TransInfo.pl - Opublikowano: 29.04.2019 10:05:26
24 parkingi P+R we Wrocławiu

We Wrocławiu obecnie funkcjonują łącznie 24 parkingi, które wpisują się w ideę park&ride. W sumie do dyspozycji kierowców jest około 1450 miejsc postojowych.

Od 1 maja wchodzą zmiany w zakresie korzystania z dziewięciu najbardziej popularnych parkingów tego typu - będą one przeznaczone wyłącznie dla stałych użytkowników wrocławskiej komunikacji.

Zmiany, które wchodzą w życie z początkiem maja na lutowej sesji przegłosowali radni miejscy. W przypadku niektórych parkingów, tam, gdzie występuje istotny deficyt miejsc postojowych w obszarze sąsiednich ulic, niezbędne jest wprowadzenie zasady kontrolowanego dostępu do parkingu, polegającej na wpuszczaniu na parking wyłącznie stałych użytkowników wrocławskiej komunikacji zbiorowej. Będzie do tego służył automatyczny system sterowania szlabanami wjazdowymi, który będzie się otwierał, jeśli:

użytkownik pojazdu wykaże się posiadaniem ważnego biletu okresowego komunikacji zbiorowej, lub

użytkownik będzie posiadał prawo bezpłatnych przejazdów wrocławską komunikacja zbiorową i spełni określone warunki dokumentujące ten fakt.

Na dziewięciu parkingach o kontrolowanym dostępie obowiązują dodatkowe zasady:

parkingi są dostępne dla osób, posiadających aktualny bilet okresowy zakodowany na kartach typu URBANCARD, lub w aplikacji mobilnej, bądź posiadają ważną Kartę Parkingową zarejestrowaną przez ZDIUM;

w celu utrzymania najwyższego standardu obsługi, w godzinach nocnych (od2 do 4) obowiązuje przerwa konserwacyjna parkingu.

System nadzoru wjazdu i wyjazdu na 9. parkingach o łącznej liczbie około 610 miejsc postojowych dotyczy obiektów:

w rejonie pętli tramwajowej Leśnica,

przy przystankach komunikacji miejskiej Kosmonautów – Boguszowska,

przy przystankach komunikacji miejskiej Kosmonautów – gen. Fieldorfa,

w rejonie przystanku kolejowego Wrocław Kuźniki,

w rejonie przystanku kolejowego Wrocław Grabiszyn,

przy przystankach komunikacji miejskiej Ślężna – Kamienna,

przy przystankach komunikacji miejskiej Bardzka – Świeradowska,

przy przystankach komunikacji miejskiej Opolska – Głubczycka,

przy przystankach komunikacji miejskiej Opolska – Karwińska.

Zasady korzystania z parkingów "Parkuj i Jedź"

Parkowanie na wszystkich parkingach systemu jest BEZPŁATNE i nie przewiduje się wprowadzenia w przyszłości opłat za wjazd.

Na większość parkingów wjazd będzie dalej dostępny dla ogółu kierowców, co oznacza, że nie przewiduje się tam kontroli czy użytkownik parkingu jest osobą korzystającą z komunikacji zbiorowej. Od 1 maja dotyczy to 15 lokalizacji oferujących w sumie około 840 miejsc postojowych.

Warto nadmienić, że system Parkuj i Jedź to nie tylko parkingi, a także cały szereg dodatkowych rozwiązań wpływających na bezpieczeństwo i komfort korzystania z tych obiektów m.in. kamery wideomonitoringu, tablice DIP, system kontroli dostępu (szlabany) w wyznaczonych lokalizacjach i terminale do ich obsługi. Parkingi zostały również wyposażone w system zliczania pojazdów, co posłuży nie tylko określeniu statystyk korzystania z parkingów, ale także umożliwi dostęp do informacji o wolnych miejscach za pośrednictwem serwisu internetowego ITS.

Na wszystkich parkingach wybudowano miejsca dla osób niepełnosprawnych, a na wybranych także zadaszone parkingi rowerowe.

Park&Ride we Wrocławiu

Parkuj i Jedź to parkingi zlokalizowane w pobliżu przystanków i węzłów przesiadkowych. Takie rozwiązanie przeznaczone jest dla osób, które łączą podróż samochodem i komunikacją publiczną.

To właśnie jeden z priorytetowych celów Wrocławskiej Polityki Mobilności, który ma zwiększyć atrakcyjność komunikacji zbiorowej i zachęcić użytkowników transportu indywidualnego do pozostawienia samochodu i kontynuacji podróży środkami komunikacji publicznej. Elementem tej strategii jest wprowadzanie ułatwień do parkowania dla mieszkańców miasta oraz przyjezdnych.

Zainteresowanie takimi rozwiązaniami potwierdziły konsultacje z mieszkańcami przeprowadzone przez Miasto jesienią ubiegłego roku. Wrocławianie wskazywali, gdzie powinny powstać parkingi P&R oraz które z nich wydają się kierowcom najpilniejsze do wybudowania.

Obecnie we Wrocławiu przy przystankach kolejowych i przy węzłach komunikacji miejskiej można skorzystać z 12 specjalnych parkingów P&R, a także licznych miejsc nieoznakowanych jeszcze stosownymi tablicami, choć wykorzystywanych do takich celów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
parking
Wrocław
park&ride

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....