TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

20 lat łódzkiej zajezdni "Telefoniczna"
Karol Wach - Opublikowano: 10.04.2006 00:20:46
20 lat łódzkiej zajezdni "Telefoniczna"

Dnia 18 marca 2006 roku w Łodzi odbyła się impreza z okazji 20-tej rocznicy oddania do eksploatacji zajezdni tramwajowej przy ulicy Telefonicznej. O godzinie 9:00 uczestnicy spotkania wyruszyli spod siedziby MPK Łódź (przy ul. Tramwajowej), specjalnie podstawionym tramwajem, którym dotarli do celu, a więc do świętującej swój jubileusz zajezdni.

 

Jubileuszowa impreza

 

Tu, na przybyłych gości, czekały niezliczone atrakcje. Na powitanie wysłuchali oni kilku zdań inżynierów, pracujących w zajezdni, którzy wprowadzili ich w atmosferę panującą w halach zakładu. Uczestniczący w imprezie łodzianie mogli zwiedzić, na co dzień niedostępne, zakamarki budynku i placu postojowego. Do największych atrakcji zaliczyć trzeba możliwość zobaczenia chociażby stanowisk naprawczych i przeglądowych . Wszyscy ciekawscy mogli wejść do kanału i tym samym obejrzeć tramwaj od spodu. Co kilka minut na przejażdżkę po torze testowym wyruszał tramwaj - jego pasażerowie mogli zobaczyć m.in. miejsce, na którym sprawdzana jest długość hamowania pojazdów. W trakcie tych wycieczek o historii i codzienności zajezdni opowiadali członkowie Klubu Miłośników Starych Tramwajów.

W zajezdni otwarto także wystawę zdjęć z budowy i uruchomienia obiektu. Po zakończonym zwiedzaniu uczestniczy imprezy udali się na wycieczkę szlakiem łódzkich torowisk. W przejeździe tym udział wziął, specjalnie przemalowany na tę okazję kremowo –czerwony skład 805Na, a także jeden z łódzkich Cityrunnerów. Trasa przejazdu była następująca:

Zajezdnia Telefoniczna –Stary Widzew –Wyszyńskiego –Żabieniec –Legionów –Zajezdnia Telefoniczna.

W czasie wycieczki tramwaje otrzymywały tablice ze stosownymi numerami linii –nadarzyła się tym samym niepowtarzalna okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć. Imprezę należy uznać za niezwykle udaną. Organizatorowi –Klubowy Miłośników Starych Tramwajów udało się zainteresować pojazdami szynowymi wielu mieszkańców Łodzi. Do zajezdni Telefoniczna przybyli goście w różnym wieku i nikt nie mógł czuć się zawiedziony. Dla znacznej części przybyłych gości była to jedyna okazja do zobaczenia zakładu eksploatacji tramwajów od wewnątrz, na co dzień niedostępnego przecież dla „zwykłych”pasażerów.       

 

Słów kilka o zajezdni Telefoniczna

 

Prace nad budową zajezdni przy ulicy Telefonicznej rozpoczęły się w roku 1978 i zostały ukończone 8 lat później. Na 10 ha wybudowane zostały: budynek podstacji, hala przeglądów, budynek myjni, hala napraw i budynek warsztatowo-socjalny. W początkowym etapie istnienia zakładu stacjonowało tu 160 wagonów 803N i 805N. Wraz z początkiem lat 90-tych ubiegłego wieku na zajezdni „Telefoniczna”rozpoczęła się era remontów pojazdów typu 805N, która trwa do dnia dzisiejszego. Także do tego zakładu przybył w marcu 2002 roku pierwszy łódzki niskopodłogowiec –Cityrunner. Obecnie w zajezdni przy ul. Tramwajowej „mieszka”210 wagonów, które obsługują linie 1,7,9,10 –całości oraz 3,8 i 15 w części. Na terenie zajezdni mieści się 12 km torów i 89 zwrotnic.  


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Telefoniczna
zajezdnia
Łódź
MPK
jubileusz
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....