TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

2 września poznańskie tramwaje wrócą na rond Śródka
POZNAN.PL InfoTram.pl - Opublikowano: 22.08.2019 11:15:53
2 września poznańskie tramwaje wrócą na rond Śródka (foto: UMP)

Po 18 dniach prac i prawie dwa tygodnie przed planowanym zakończeniem remontu na rondzie Śródka został otwarty przejazd dla samochodów i autobusów.

Tramwaje, które obecnie nie kursują pomiędzy placem Wielkopolskim a Śródką, wrócą na swoje stałe trasy 2 września.

MPK skończyło prace wchodzące w zakres drogowy na rondzie Środka. Od dzisiaj rana ruch kołowy odbywa się już normalnie. Remont łuków na rondzie był niezbędny ze względu na bezpieczeństwo i przyszłą modernizację ronda Rataje. Ruch tramwajowy na Śródkę wróci we wrześniu, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

W związku z przywróceniem przejazdu drogowego na rondzie Śródka zamknięte zostały przewiązki przy ul. Wyszyńskiego. Samochody mogą już przejechać w stronę ul. Jana Pawła II po rondzie, a autobusy linii 167, 911 i T8, które dotychczas korzystały z przewiązki umożliwiającej bezpośredni wyjazd z dworca autobusowego, po wyjeździe z dworca Śródka objeżdżać będą rondo i zatrzymywać się będą na przystanku za rondem w kierunku Katedry.

Tramwaje do Środki, ze wszystkich kierunków, dojadą od 2 września. Trwają bowiem jeszcze prace na odcinku od ronda do placu Wielkopolskiego - tuż za mostem Bolesława Chrobrego w kierunku ul. Garbary oraz przy wyjeździe z placu, na wysokości ul. Wolnica. Utrudnieniem dla kierowców może być jeszcze remont na wysokości Chwaliszewa, gdzie na krótkim odcinku zwężona jest jezdnia do jednego pasa po każdej stronie. Z kolei przy placu Wielkopolskim nie ma wyjazdu w ul. Wolnica w związku z remontem torowiska na przejeździe.

Termin remontu tras tramwajowych dochodzących do ronda Śródka został tak zaplanowany, żeby był jak najmniej uciążliwy dla pasażerów, a także kierowców. Okres wakacji letnich, kiedy w mieście mniej osób porusza się komunikacją publiczną, jest najlepszym czasem na tego typu prace - dodaje Mariusz Wiśniewski.

Prace na rondzie Śródka były niezbędne z uwagi na bardzo zły stan nawierzchni torowej. Od ostatniej przebudowy w 2005 roku szyny na łukach i rozjazdach oraz same zwrotnice nie nadawały się do dalszej użytkowania. Wymagały kompleksowej wymiany. Zaniechanie tych prac zagrażałoby bezpieczeństwu pasażerów i częstymi wykolejeniami. Jednocześnie planowane na przyszły rok prace inwestycyjne w ramach przebudowy ronda Rataje i realizacji Programu Centrum uniemożliwiłyby wstrzymanie wówczas ruchu przez rondo. W 2020 roku większość tramwajów z centrum na wschodnią część Poznania kierowana będzie właśnie przez Śródkę.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
remont
torowisko
linia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....