TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

16 stycznia tramwaje pojadą do Fordonu
InfoTram - Opublikowano: 08.01.2016 17:35:56
16 stycznia tramwaje pojadą do Fordonu (foto: UM Bydgoszcz)

W sobotę, 16 stycznia, o godz. 12.00 na pętli tramwajową przy ul. Korfantego w Fordonie startuje nowe połączenie tramwajowe. Z okazji uruchomienia linii do Fordonu miasto przygotowało dużą dawkę atrakcji. Jakich?

Otwarciu najdłuższej nowej linii tramwajowej w Polsce musi towarzyszyć odpowiednia oprawa. Dlatego miasto przygotowuje dla mieszkańców mnóstwo niespodzianek: będzie można zwiedzić tramwaje, obejrzeć wystawę fotograficzną zatytułowaną ?Bydgoska historia tramwajów? lub wziąć udział w konkursach z nagrodami. Wszystkiemu towarzyszyć będzie rytmiczna muzyka na żywo ? już wkrótce poznamy więcej szczegółów. Nie zabraknie również słodkiego poczęstunku ? na wielki tort zaprasza prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Licząca 9,5 km linia do Fordonu powstała w ciągu dwóch lat. Jej budowa kosztowała 290 mln zł. W ramach inwestycji, za kolejne 109 mln zł, zakupiono również 12 nowoczesnych tramwajów typu Swing z bydgoskiej firmy Pesa. Całe przedsięwzięcie dofinansowane zostało ze środków unijnych w kwocie 209 mln zł.

Wraz z uruchomieniem nowej linii zacznie obowiązywać nowa siatka połączeń komunikacji miejskiej. Jej przygotowanie poprzedziły szerokie konsultacje z mieszkańcami. ZDMiKP przeanalizował ponad pół tysiąca uwag bydgoszczan. Po nowym torowisku od 16 stycznia kursować będą cztery linie tramwajowe: 3, 5, 7 i 10, które połączą Fordon z następującymi pętlami: Wilczak, dworzec PKP (pętla Rycerska), Kapuściska i Myślęcinek.

Z inicjatywy prezydenta Rafała Bruskiego Rada Miasta Bydgoszczy podjęła uchwałę o bezpłatnych przejazdach tramwajami na czterech liniach kursujących nową trasą. Z bezpłatnej komunikacji na liniach 3, 5, 7 i 10 będzie można skorzystać w dniach 16 i 17 stycznia (sobota i niedziela).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
PESA
Swing
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....