TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

14 lipca rusza modernizacja węzła na Kapuściskach w Bydgoszczy
- Opublikowano: 05.07.2018 13:27:14
14 lipca rusza modernizacja węzła na Kapuściskach w Bydgoszczy (źródło: UM Bydgoszcz)

W sobotę (14 lipca) rozpoczną się duże prace budowlane związane z modernizacją węzła tramwajowego na Kapuściskach. Zmienią się trasy kilku linii tramwajowych – podał bydgoski Urząd Miasta.

Po zakończeniu inwestycji pasażerowie zyskają nowe połączenia tramwajowe. Zdecydowanie poprawi się bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów w obrębie skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego. Prace ruszą w przyszłą sobotę (14 lipca). Ich zakres jest tak duży, że ruch tramwajów na górnym tarasie miasta zostanie zawieszony. Wymienione zostaną torowiska, powstaną nowe rozjazdy. Zupełnie przebudowane zostaną perony i skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego-Bełzy-Szpitalna.

Nowe rozwiązania

Rozbudowa węzła umożliwi między innymi kierowanie tramwajów z ulicy Wojska Polskiego (od strony centrum) na Szpitalną. W ten sposób linie, które będą kursować nowym torowiskiem po Kujawskiej zyskają możliwość dojazdu na Glinki. Przygotowany projekt uwzględnia także budowę infrastruktury rowerowej, modernizację oświetlenie, kanalizacji deszczowej i jezdni. Nowe przystanki i chodniki będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Sygnalizacje na najważniejszym węźle na Kapuściskach zostaną włączone w system ITS, który nadaje priorytet komunikacji miejskiej. Bardzo ważnym elementem projektu jest przebudowa pętli przy ul. Magnuszewskiej. Na niej również będą mogły zawracać składy jadące zarówno od węzła Szarych Szeregów jaki i od strony ronda Kujawskiego.

Prace budowlane pochłoną 65 mln zł. Prowadzić je będzie firma ZUE. Zakończenie całej inwestycji planowane jest jesienią przyszłego roku. Wcześniej zapewniony ma być przejazd tramwajów na osiedla Kapuściska i Glinki (czerwiec 2019).

Zmiany w kursowaniu tramwajów

Linie tramwajowe nr 2,4 i 7 zostaną skierowane do pętli Babia Wieś. Linia nr 8 zawracać ma natomiast do zajezdni tramwajowej. Linia nr 9 zostanie zawieszona. Dojazd na Kapuściska zapewnią linie zastępcze Za T7 (z mostu Kazimierza Wielkiego) i za T8 ( z ronda Toruńskiego) oraz linia autobusowa nr 59. Na Glinki będzie można dojechać autobusem linii nr 68, a na Wzgórze Wolności m.in. linią 69. Szczegóły zmian i rozwiązania taryfowe są opisane na stronie ZDMIKP.

O inwestycjach

Warto podkreślić, że cały projekt uwzględnia wiele uwag bydgoszczan zgłoszonych w trakcie konsultacji społecznych. Przebudowa węzła na Szarych Szeregów i pętli na Magnuszewskiej to jeden z elementów dużego projektu zakładającego poprawę obsługi komunikacyjnej osiedli górnego tarasu Bydgoszczy (Wzgórze Wolności, Wyżyny, Kapuściska). Wcześniej rozstrzygnęliśmy przetarg na zakup 21 nowych tramwajów. Wiosną rozpoczęły się prace na pętli Kapuściska. Trwają przygotowania do wyboru wykonawcy rozbudowy ul. Kujawskiej.

Ważne liczby:

Koszt inwestycji – 65 mln zł

Gwarancja – 8 lat

Zakończenie prac – jesień 2019Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
remont
torowisko

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....