TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

12 niskopdłogowców dla MZK Toruń
INFOTRAM Karol Wach - Opublikowano: 05.06.2013 11:27:41 5 komentarzy
12 niskopdłogowców dla MZK Toruń

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu ogłosił przetarg na zakup niskopodłogowego taboru tramwajowego. Zamówienie obejmuje dostawę 12 sztuk nowych niskopodłogowych wagonów tramwajowych oraz wykonanie robót budowlanych obejmujących dostosowanie hali głównej do obsługi taboru niskopodłogowego. Przewoźnik chce kupić 6 wagonów trójczłonowych długości od 19 do 21 m i 6 wagonów pięcioczłonowych długości od 28 do 32 m. Dodatkowo zwycięzca przetargu ma zapewnić dostawę specjalistycznego wyposażenia obsługowego, a także pakietu eksploatacyjno-naprawczego. Co do drugiej części zamówienia, czyli przebudowy zajezdni, wymagane jest wykonanie takich robót, jak: zaprojektowanie i wykonanie - montaż pomostu stacjonarnego oraz dostosowania do obciążenia kanałów naprawczych do nowego taboru), wraz z wykonaniem innych działań niezbędnych do prawidłowej realizacji tego zadania, tj. w szczególności: wykonanie dokumentacji projektowej niezbędnej do dostosowania hali głównej do obsługi taboru niskopodłogowego, obejmującej projekty budowlane, projekty wykonawcze, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych;uzyskanie wszystkich niezbędnych uzgodnień, opinii, zezwoleń przewidzianych przepisami prawa, koniecznych dla realizacji robót;sporządzenie kompletnego wniosku (lub wniosków jeżeli zaistnieje taka potrzeba) o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę i jej uzyskanie w imieniu inwestora;sprawowanie nadzoru autorskiego;wykonanie robót budowlanych zgodnie z dokumentacją projektową oraz wszelkich innych czynności koniecznych do wykonania robót, w tym uzyskania pozwolenia na użytkowanie infrastruktury i faktycznej możliwości eksploatowania tej infrastruktury zgodnie z jej przeznaczeniem;uzyskanie wszelkich niezbędnych decyzji, zezwoleń itd. wymaganych przepisami prawa, niezbędnych do odbioru robót budowlanych i użytkowania infrastruktury.

Zamówienie dotyczy realizacji zadania pn. „Zakup taboru tramwajowego niskopodłogowego”przewidzianego w projekcie pn. „Integracja systemu transportu miejskiego wraz z zakupem taboru tramwajowego w Toruniu –BiT-City”. Projekt jest realizowany przez Gminę Miasta Toruń we współpracy z Miejskim Zakładem Komunikacji w Toruniu Sp. z o.o. Gmina Miasta Toruń ubiega się o dofinansowanie Projektu pn. „Integracja systemu transportu miejskiego wraz z zakupem taboru tramwajowego w Toruniu –BiT- City”ze środków z budżetu Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007–2013. O zamówienie mogą ubiegać się producenci, którzy należycie wykonali w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy –w tym okresie, jedną lub więcej dostaw łącznie co najmniej siedmiu fabrycznie nowych niskopodłogowych tramwajów wieloczłonowych, które uzyskały dopuszczenie do eksploatacji (homologację). Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Oferty można składać do 18 lipca 2013 roku. Kryteria wyboru to: cena –80% oraz rozwiązania techniczne –20%. Dalsze informacje na stronie www.mzk.torun.pl oraz www.bip.mzk.torun.pl. Zamówienie powinno zostać zrealizowane w okresie od 15 października 2013 roku do 30 września 2015 roku.   
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
MZK Toruń
przetarg
zajezdnia
 • fax – 05.06.2013

  Super fakty

 • Doc – 06.06.2013

  Obstawiam ostrą walke między Pesa i Solarisem...

 • fax – 06.06.2013

  To przede wszystkim pesa albo solaris innej opcji nie widac

 • elekt – 06.06.2013

  Ciekawe, czy tyfuskie tramy będą jeździły po Toruniu.

 • zygzak – 08.06.2013

  Solaris raczej nie. Pewnie pesa przeciez to ich region. Najwazniejsze ze newag nie ma szans.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....