TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

108 lat temu ruszyły tramwaje w Olsztynie. Po raz pierwszy
InfoTram - Opublikowano: 15.12.2015 15:28:45
108 lat temu ruszyły tramwaje w Olsztynie. Po raz pierwszy (foto: UM Olsztyn)

108 lat temu w Olsztynie wyjechały tramwaje. Po raz pierwszy. Teraz, za kilka dni, bo już w najbliższą sobotę, wyruszą na trasy po raz kolejny, choć w zupełnie nowej odsłonie.

Tak jak ponad wiek temu, gdy Olsztyn został zelektryfikowany i można było uruchomić nowatorski, elektryczny tramwaj (pierwszy kurs miał miejsce 15 grudnia 1907 oku), tak teraz na torowiska miasta wyjedzie nowoczesny pojazd. Tym większe to wydarzenie, że wraca po 50-letniej nieobecności oraz był zaprojektowany specjalnie dla Olsztyna.

Jak informuje olsztyński magistrat uroczystości związane z przywróceniem komunikacji tramwajowej odbędą się w tym samym miejscu, z którego ruszył pierwszy, powojenny kurs, czyli przed ratuszem. Początek wydarzenia w sobotnie (19 grudnia) południe. Podczas półgodzinnej imprezy będą przemowy prezydenta miasta i zaproszonych gości, później występ zespołu Annette Music (który skomponował zwycięską piosenkę o olsztyńskich tramwajach), a później przecięcie wstęgi i w trasę ruszy pierwszy tramwaj linii nr 1.

Przypomnijmy, że "jedynka" połączy Jaroty ze Starym Miastem. Przejazd ponad siedmiokilometrowej trasy między przystankiem przy ul. Kanta a tym zlokalizowanym przy ul. 11 Listopada ma potrwać 16 minut, w drugą stronę minutę dłużej. Łącznie wzdłuż trasy zlokalizowanych jest 14 przystanków.

Kolejne linie będą uruchamiane do końca roku. Tuż po świętach, 27 grudnia, w trasę ma ruszyć "dwójka" (Kanta-Dworzec Główny), a 31 grudnia "trójka" (Dworzec Główny-Uniwersytet-Prawocheńskiego). W tym czasie sprawdzane będą szczegóły nowego rozkładu jazdy, który zostanie uruchomiony 1 stycznia.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoTram do końca roku przejazdy tramwajami będą bezpłatne.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Olsztyn
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....